Ağsuda yol-nəqliyyat hadisəsi: 7 nəfər xəsarət aldı- YENİLƏNİB
Martın 28-də Ağsu rayonunda ağır yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Bakıvaxtı.az xəbər verir ki, hadisə Bakı-Şamaxı-Yevlax yolunun 159-cu kilometrliyində bir neçə avtomobilin toqquşması nəticəsində baş verib və nəticədə 7 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb.
Hadisə Ağsu rayonunun Bənəcik kənd sakini, 1972-ci il təvəllüdlü Nəsrullayev Süleyman Məhəmməd oğlunun idarə etdiyi “Daewoo Damas” markalı avtomobilin, Ərəbuşağı kənd sakini, 2002-ci il təvəllüdlü Bağırov Cahid Cabir oğlunun idarə etdiyi “VAZ-2106” markalı avtomobilin, Çaparlı kənd sakini, 1978-ci il təvəllüdlü Şahbazov Ramil Qurban oğlunun idarə etdiyi “Opel Astra” markalı avtomobilin və Xanbulaq kənd sakini, 1984-cü il təvəllüdlü İbrahimov Qənbər Mustafa oğlunun idarə etdiyi “Kamaz” markalı yük avtomobilinin toqquşması nəticəsində baş verib.
Toqquşma nəticəsində sərnişinlər və sürücülər arasında xəsarət alanlar olub. Yaralılarda müxtəlif xəstəliklər müəyyən edilib. Yaralılar Ağsu Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına yerləşdirilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki Regional Qrupundan bildirilib ki, faktla bağlı Ağsu Rayon Polis Şöbəsində araşdırma aparılır.