• Bakı C

    7.54 m/s

  • USD - 1.7

    EUR - 1.8403

    RUB - 0.0183

 4 boksçumuz ölkə çempionatında yarımfinala yüksəlib

İDMAN

07 Dekabr 2023 | 13:43

 4 boksçumuz ölkə çempionatında yarımfinala yüksəlib

Azərbaycan millisinin 4 boksçusu ölkə çempionatında yarımfinala yüksəlib.

Bakıvaxtı.az xəbər verir ki, Ruslan Qədirov, Malik Həsənov, Tayfur Əliyev və Nəbi İsgəndərov 1/4 finalda rəqiblərini məğlub ediblər.

Ümumilikdə 41 komandanın iştirakı ilə Boks Mərkəzində təşkil olunan yarışın 4-cü günündə 24 döyüş baş tutub. 6 çəki dərəcəsində yarımfinala yüksələnlər ən azı bürünc medalı təmin ediblər.

Qeyd edək ki, Azərbaycan çempionatına dekabrın 8-də yekun vurulacaq.

Azərbaycan çempionatı
1/4 final

54 kq
Ruslan Qədirov (MİK) – Elşən Qəribov (“Roman” BK) 5:0
Ramazan Babayev (DİN İC) – Nihat Abdullayev (“Qızıl əlcək” İK) 0:5
Amin Məmmədzadə (“Qızıl əlcək” İK) – Elgün Babayev (METE) 5:0
Namik Yarəliyev (Qəbələ) – Mirzağa Hüseynli (“Cənub” İK) 1:4

60 kq
Maqsud Xasmetov (“Neftçi” İK) – Əli Əliyev (BFL) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Ceyhun Məmmədov (Qusar) – Aslan Quliyev (Z-1 İK) 0:5
Ramazan Abdullayev (Balakən) – Elbrus Adıgözəlov (“Qəbələ” İK) 0:5
Fərid Sadıqov (“Neftçi” İK) – Nadir Malikov (METE) 5:0

63,5 kq
Malik Həsənov (“Neftçi” İK) – Fərid Qasımov (“Qızıl əlcək” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Ruslan Bayramov (DİN İC) – Ruslan Rüstəmov (BFL) 0:5
Heybətulla Hacıəliyev (BFL) – Cəlal Qurbanov (MİK) – birinci qalib gəlib
Tayfur Əliyev (MİK) – Kənan Kazımov (“Cənub” İK) – ikinci döyüşə gəlməyib

67 kq
Nəbi İsgəndərov (“Neftçi” İK) – Səid Abdullayev (“Neftçi” İK) – ikinci döyüşə gəlməyib
İlqar Salahov (Qəbələ) – Xəlil Kazımov (Gəncə) – ikinci döyüşə gəlməyib
Cavid Çələbiyev (“Qızıl əlcək” İK) – Sənan Mehdiyev (Abşeron) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Pərviz Quliyev (Ağcabədi) – Şəmsi Şahbazov (MİK) 5:0

71 kq
Mirşərif Kazımzadə (“Neftçi” İK) – Kamran Baxşəliyev (“Qəbələ” İK) 5:0
Nicat Məmmədov (“Qızıl əlcək” İK) – Rəşid Həsənov (“Raund” İK) 5:0
Elnur Abdullazadə (“Neftçi” İK) – Nicat Həsənov (“Qızıl əlcək” İK) 3:2
Xanbala Qurbanov (Qəbələ) – Sərxan Əliyev (MİK) 0:5

80 kq
Devid Oloboye (Naxçıvan MR) – Mehdi Ağayev (Masallı) – birinci qalib gəlib
İldırım Qədirov (“Neftçi” İK) – Fəqan Məmmədov (AzTU) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Aydın Hüseynli (“Neftçi” İK) – Sərxan Budaqov (“Qızıl əlcək” İK) – birinci döyüşə gəlməyib
Aydın Dadaşov (“Roman” İK) – Cabbar İsmayılov (Sumqayıt) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib


SON XƏBƏRLƏR

23 Fevral 2024