Yas mərasimləri ilə bağlı YENİ XƏBƏR
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiya iclasında ötən ilin nəticələri və qarşıda duran vəzifələrlə yanaşı, yas mərasimlərində israfçılıq məsələsi də müzakirə predmeti olub.
Bakıvaxtı.az xəbər verir ki, kollegiya iclasında yas mərasimlərində israfçılığın aradan qaldırılması üçün cəmiyyətdə ümumi konsensusun əldə olunmasının zəruriliyinə toxunulub. Bildirilib ki, bu istiqamətdə irəli sürülən ictimai təşəbbüslər müsbət qiymətləndirilir. Bildirilib ki, Dövlət Komitəsi dəbdəbəli yas mərasimlərinin qarşısının alınmasına yönəlmiş təşəbbüslərə bundan sonra da dəstək verəcək.
Qeyd olunub ki, Dövlət Komitəsi dəbdəbəli yas mərasimlərinin keçirilməsinin qarşısının alınması istiqamətində irəli sürülən ictimai təşəbbüsləri müsbət qiymətləndirir və bu cür təşəbbüslərə dəstək verməyə davam edəcəkdir.
Komitə tərəfindən hazırlanmış normativ-hüquqi akt layihələri və qanunvericilik təşəbbüsləri, eləcə də gündəlikdə olan digər məsələlər barədə məruzələr dinlənilib.